ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΗΣ ΠΑΤΜΙΑΔΑΣ

Ιδιαιτέρως επιτυχημένη υπήρξε η εκδήλωση που διοργάνωσε το Σωματείο Ενοικιαζόμενων Δωματίων και Διαμερισμάτων Πάτμου για ένατη συνεχή χρονιά προς ενίσχυση της Σχολής. Η εκδήλωση έλαβε χώρα την Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2020 στην κατάμεστη τραπεζαρία της Σχολής.
Στην εκδήλωση προσφέρθηκαν πλούσια εδέσματα και κληρώθηκαν δώρα από τη λαχειοφόρο αγορά. Τα έσοδα θα διατεθούν για κάλυψη αναγκών της Σχολής. Χαιρετισμό απεύθυνε ο πρόεδρος του Σωματείου Ενοικιαζομένων Δωματίων και Διαμερισμάτων κ. Νίκος Μίχας,  ο Δήμαρχος Πάτμου κ. Λευτέρης Πέντες και ο Σχολάρχης κ. Γιάννης Ζαρκαδούλας καθώς και ο μαθητής της Γ’ Λυκείου και πρόεδρος του μαθητικού συμβουλίου Ανάργυρος Δεσποίνης. Τον Άγιο Καθηγούμενο και Πατριαρχικό Έξαρχο Πάτμου εκπροσώπησε ο π. Ισίδωρος, εφημέριος της Σχολής και προϊστάμενος του Ι. Σπηλαίου της Αποκάλυψης.